تخفیف بالا

تخفیف هابه زودی

اصطلاحات رایج در دامنه ها

آشنایی با اصطلاحات رایج در زمینه ثبت دامنه های IR .

 

شناسه کاربری چیست : NIC Handle شناسه ای است که پایگاه فیزیک نظری http://www.nic.ir جهت مدیریت دامنه های هر عضو خود به وی واگذار می نماید. ایجاد این شناسه رایگان بوده و هیچگونه هزینه ای ندارد. این شناسه (کد کاربری) جهت ایجاد بستری برای انجام سفارشات ثبت دامنه های IR. می باشد .

 

تائید دامنه (Confirm) : دامنه های IR. که توسط شما مورد ثبت واقع می شوند، می بایست پس از ارسال ثبت سفارش تان ، مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده باشد که دامنه شما از نظر ثبت نام و مشخصات مشکلی ندارد !

 

پرداخت مالی دامنه (Payment) : هزینه ثبت/تمدید هر دامنه در زمان ارسال درخواست می بایست توسط صاحب آن پرداخت گردد. کلیه مشتریان عزیز می توانند با ثبت و تائید دامنه مورد نظر خود از طریق شرکت ره آورد پژوهش گستر نسبت به تسویه حساب مالی با NIC.ir اقدام کنند. این تسویه حساب می تواند براحتی از طریق وب سایت itn.ir انجام گیرد .

 

تمدید دامنه : هر دامنه پس از پایان مدت اعتبار (یا حتی قبل از آن) خود می تواند توسط صاحب آن (که به عنوان Admin شناخته می شود) تمدید گردد. در این حالت می بایست صاحب دامنه تقاضای تمدید آنرا از طریق سایت itn.ir و با ارسال درخواست تمدید دامین از بخش سفارش آنلاین انجام دهد .

 

راهنمای نحوه ایجاد و مدیریت دامنه های IR. : هم اکنون این راهنما با ارائه توضیحات کامل از شروع ثبت نام تا نحوه سفارش و ثبت دامنه و همچنین توضیح کلیه بخشهای مختلف سایت سازمان فیزیک نظری ایران NIC.IR ، آماده استفاده رایگان توسط کلیه کاربران عزیز می باشد. این راهنما توسط شرکت ره آورد پژوهش گستر تهیه و در سراسر اینترنت منتشر گردیده است. جهت دریافت این راهنما برروی این لینک کلیک کنید. (در صورتیکه نرم افزار Adobe Acrobat برروی سیستم شما نصب باشد، فایل راهنما بصورت اتوماتیک در پنجره مرورگرتان باز می گردد.) قبل از شروع ، لطفاً نسبت به ایجاد یک شناسه کاربری بنام خودتان از طریق راهنمای فوق و این لینک اقدام کنید .

 

ثبت و کارگزاری دامنه

 

ثبت دامنه های آی آر بصورت آنلاین توسط شما از طریق سیستم سفارش آنلاین itn.ir امکان پذیر است. جهت ثبت دامنه آی آر جدید ؛ در صورتیکه در سایت ایرنیک شناسه کاربری معتبر دارید (nic handle) که با ایمیل شما ثبت شده لازم است در ابتدا تنظیمات زیر را در شناسه کاربری خود اعمال کنید.
در صورتیکه شناسه فعال ثبت شده با ایمیل خود ندارید؛ یا اینکه میخواهید شناسه جدید با ایمیل دیگری بسازید؛ تنها کافیست فرم سفارش آنلاین itn.ir را جهت ثبت دامنه تکمیل کنید که با اینکار شناسه معتبر برای شما در ایرنیک همزمان با ثبت دامنه؛ ایجاد خواهد شد. برای تنظیم شناسه قبلا ثبت شده در ایرنیک کافیست یکبار مراحل زیر را انجام دهید :

 

- به سایت ایرنیک در آدرس www.nic.ir با شناسه خود لاگین کنید .

- پس از ورود به سایت ایرنیک به لینک https://www.nic.ir/Manage_Authorized_Relations بروید و تنظیمات مشخصه های شناسه را مطابق تصویر زیر اعمال نمایید .

 

 

 

- حالا به سفارش آنلاین itn.ir رفته و سفارش دامنه جدید را از سایت itn.ir بدهید .

دقت کنید ؛ طبق شرایط جدید ایرنیک؛ رزرو دامنه تنها پس از پرداخت دامنه صورت میگیرد و ضمنا ثبت کامل دامنه منوط به تایید دامنه پس از پرداخت هزینه دامنه توسط ایرنیک است. در صورت عدم تایید دامنه انتخابی شما توسط ایرنیک؛ هزینه آن به حساب کاربری شما در سایت itn.ir واریز خواهد شد که از آن میتوانید در پرداخت سفارشات دیگر استفاده نمایید .

 

تمدید و یا تایید مالی دامنه های ملی
 
 

برای تمدید دامنه لازم است تنظیمات زیر را بر روی دامنه خود در سایت ایرنیک Nic.ir انجام دهید و سپس از طریق فرم سفارش آنلاین جهت تمدید دامنه خود اقدام کنید .

 

 

 

 

درصورتیکه هرگونه سئوال یا مشکلی در ثبت دامنه IR. دارید ، می توانید در ساعات اداری با واحد میزبانی وب و ثبت دامنه شرکت ره آورد پژوهش گستر به شماره تلفن 2225050-0341 تماس حاصل فرمائید .